Posuvné brány

Posuvné provedení je v současnosti nejpoužívanějším systémem otevírání bran. Hlavním důvodem je celá řada výhod posuvných bran oproti tradičnímu pantovému otevírání. Jako zásadní výhoda posuvných bran se ve vetšině případů ukazujeme využitelnost prostoru za bránou a to pro potřeby parkování. Zároveň není třeba složitá stavební připravenost, ale je nutné jí vybudovat dle zadání dodavatele posuvné brány.

Kované posuvné brány

Kované posuvné brány jsou specifický typ vyráběný s vysokým důrazem na konečný vzhled kované brány. V provedení výplně nejsou prakticky žádná omezení a tak je možné realizovat kovanou bránu prakticky identicky vzhledově s kovaným plotem. Jistá omezení jsou pouze v možnostech běžně realizovatelných rozměrů a pochopitelně hmotnosti.

Kovaná posuvná brána

Pohony posuvných bran

Automatizace ovládání posuvné brány patří v současnosti k neodmyslitelné součásti realizace. Naprostou samozřejmostí je dálkové ovládání pohonu a možnost dalších funkcí na vícekanálových ovladačích. Pohony posuvných bran jsou bezpečné v každé fázi otevírání a u případné překážky se automaticky zastaví.

Povrchová úprava posuvných bran

Základní povrchová úprava kovaných bran je v ideálním případě žárové zinkování, které zajistí bezúdržbovost posuvných bran po desetiletí. Následně je možný barevný nátěr dle škály RAL, případně u zdobnějších provedení kovářskými barvami.